Slide

Kağıt Gıda Ambalajı

Kâğıt ve karton gıda ambalajının hammaddesi selülozdur. Selüloz, bitkilerden ve ağaçlardan elde edilmektedir. Kâğıt ve karton işlenmesi kolay olduğundan, taşınması sırasında az yer kaplaması ve dayanıklı olması bakımından tercih edilir. Çok değişik kalitede ve gramajda üretilebilen kartondan yapılan karton gıda ambalajları, sayısız biçim ve görünüşte elde edilebilmektedir.

Karton esaslı ambalaj malzemelerinin ana hammaddesi kâğıttır. Kâğıt ve karton gıda ambalajları en ekonomik ambalaj çeşitlerindendir. Daha az hammadde kullanarak daha dayanıklı ancak ince, hafif, ekonomik gıda ambalajı üretimi yapılmaktadır. Kâğıt ve karton ambalajın üretim kolaylığı ve ekonomikliği bakımından oldukça tercih edilen bir ambalaj türüdür. Değerlendirilebilir nitelikli atıkların ağırlık olarak yarısından fazlasını kağıt ve karton oluşturmaktadır.

Gıda üreticileri gıda ambalajlarında daha çevre dostu malzemeleri benimsemek için iddialı hedefler belirledikçe, kâğıt bazlı ambalaj malzemeleri de giderek daha popüler hale gelmektedir.

Gıda üreticileri gıda ambalajlarında daha çevre dostu malzemeleri benimsemek için iddialı hedefler belirledikçe, kâğıt bazlı ambalaj malzemeleri de giderek daha popüler hale gelmektedir. Orego Ambalaj olarak, gıda paketleme uygulamaları için uygun olabilecek, çevre dostu kâğıt bazlı malzemelerin lider üreticisiyiz. Kağıt baskı, kesme, ayıklama ve şekilleme üretim hattıyla baskılı ve baskısız olmak üzere gıdaya temas edebilir kraft ve beyaz kâğıt hammaddeler kullanarak %100 geri dönüşebilir ve doğa dostu kağıt gıda ambalajları üretiyoruz. Çok geniş ve çeşitli ürün yelpazemizin yanı sıra markaların ihtiyaçlarına göre özel ölçü ve tasarımlarda, yüksek performanslı, gıdayı tam koruyan, müşteri alımını teşvik eden ve üretim maliyetine uygun ambalaj çözümleri sunuyoruz. Hamburger, patates ve yemek kutuları, kayık servis tabakları, bardak kaplar, kaseler, kovalar, çok amaçlı foldtop gıda kutularımız ve Ovn ürünlerimiz ile tüketicilerinize ürünlerinizi ısıl değerlerini koruyarak güvenle ulaştırmanızı sağlıyoruz. Gelişmiş ofset ve flexo baskı teknolojilerimiz sayesinde markalaşma yolunda firmalara değer katan, doğal görünümlü, güçlü ve sıvıya temas edebilir dayanıklı kâğıt ürünlerimiz ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun sürdürülebilir gıda ambalajları üretiyoruz.

16oz dan 38oz a kadar farklı ebatlarda karton çorba kasesi ve sıcak yemek kapları üretiminde günlük 350.000 adetlik üretim kapasitemizle sektörün öncülerindeniz. AA BRC sertifikasına sahip Orego Ambalaj olarak gıda güvenliği ve hijyen konularında en yüksek standartlara sahip olmakla birlikte; kâğıt ürünlerimizde kullandığımız hammaddeyi kağıt için yetiştirilen ağaçlardan oluşan yenilenebilir ormanlardan elde ediyoruz. Doğaya karşı duyarlılığımız, sahip olduğumuz uluslararası FSC sertifikası ile belgelidir. Kullandığımız baskı mürekkepleri düşük migrasyon seviyesine sahiptir ve gıdaya nüfuz etmez. Tüm malzemelerimiz, gıda ürünleri ile temas eden malzemelerin üretimi için Avrupa Birliği ve ABD yönetmeliklerine uygundur.

Sahip olduğumuz geniş müşteri portföyümüzle gıda endüstrisinde atıştırmalık, şekerleme ve dondurma üreticileri ile yemek servisi sektöründe zincir restoranlar ve HORECA grubunda Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen firmalarına hizmet vermeye devam ediyoruz.

Galeri